jen si počtěte :D

1. září 2009 v 20:04 | Bedna |  Mix
našla jsem na internetu vynechanou část z Twilight tak si to přečtěte jestli se nudíte strávíte tím trochu času...:D

Další ráno jsme šli do kasina. Přirozené světlo se nikdy ani nedotklo podlahy, takže to bylo velmi snadné. Edward mi řekl, že se od nich všeobecně očekávalo utratit nějaké peníze v hotelu - náš pokoj byl totiž pro ten speciální druh návštěvníků s vysokými vklady do hry.
Jak šli - a já jela na vozíku - přes krásnou elegantní podlahu kasina, Alice se třikrát zastavila u hracích strojů a projela kartou skrze skener. Pokaždé, když to udělala, se rozezněly sirény a rozsvítila světla, a elektronická napodobenina peněz, které padaly, prozrazovala výhru přičtenou jejímu pokoji. Snažila se mě přesvědčit, abych si to také jednou zkusila, ale zatřásla jsem hlavou.
"Myslela jsem, že jsi měla utratit peníze," obvinila jsem jí.
"Oh, to taky udělám," ujistila mě. "Ale ne dokud je nepřinutím trochu se zapotit." Měla ve tváři hříšný úsměv.
Dorazili jsme do více dekorované části obrovského kasina, kde nebyly žádné automaty nebo normálně oblečení turisté s plastikovými kelímky plnými drobných. Otočné barové stoličky byly nahrazeny luxusními židlemi a všechny hlasy byly tiché, vážné. Ale pokračovali jsme stále dál, skrz zlaté dveře do další místnosti, která byla soukromá a ještě více opulentní. Konečně jsem pochopila, proč Alice trvala na hedvábné zelené šále, kterou okolo mě dneska omotala, proč sama měla dlouhý bílý saténový sárong, který obnažoval její štíhlé bílé břicho - a proč byl Edward tak ohromující a neodolatelný ve světlém obleku. Hráči v této místnosti byli všichni oblečení tak skvěle a draze, že to překonalo všechny mé představy. Pár starších mužů mělo dokonce za zády mladé ženy v zářivých šatech, stejně jako ve filmech. Ale litovala jsem ty překrásné ženy, když jejich oči přeběhly po Alici a Edwardovi a viděly své vlastní nedostatky, stejně jako viděly nedostatky ve svých partnerech. Já byla záhada a jejich oči mě neuspokojeně opustily.
Alice odtančila směrem k dlouhým stolům s ruletou a já se přikrčila, když jsem si uvědomila jakou zkázu hodlala způsobit.
"Víš, jak se hraje black jack, že ano," zamumlal mi Edward do ucha, když se ke mně sklonil.
"Děláš si srandu?" Cítila jsem, jak mi barva odchází z obličeje.
"Nemohl bych prohrát víc, kdybych tě nenechal hrát s tvým štěstím," zasmál se. Dovezl mě ke stolu se třemi prázdnými židlemi. Dva perfektně oblečení a důstojní Asiati vzhlédli v nevíře, když mě Edward jemně zvedl, posadil do jedné z prázdných židlí a sám si sedl vedle mě. Orientální kráska, která stále na konci stolu na nás hleděla s urážející nedůvěrou, když mě Edward hladil po vlasech.
"Používej jen jednu ruku," vydechl skoro tiše do mého ucha. "A drž karty nad stolem."
Edward tiše promluvil k dealerovi a na stole před námi se objevily dva velké komínky temně modrých žetonů. Neměly na sobě čísla - a já je nechtěla znát. Edward k sobě posunul ten menší komínek a ten větší dal ke mně. Podívala jsem se na něj s rozpaky a panikou, ale jen se uličnicky usmál, když dealer rozdával karty okolo stolu. Zvedla jsem své karty opatrně jednou rukou a držela je ztuhle nad stolem. Měla jsem dvě devítky. Edward držel svoje karty volně; viděla jsem, že měl pětku a sedmičku. Opatrně jsem blýskla očima na dva gentlemany vedle sebe a pozorně, ale přesto vyděšeně jsem sledovala, jaký by protokol pro black jack stůl s vysokými sázkami. K mé úlevě se to zdálo dost jednoduché. První z nich projel vršky karet krátce po stole a dostal kartu, druhý schoval rohy karet pod svou sázku a nedostal ji. Rychle jsem, rudá od hlavy až k patě, dala své karty dolů a snažila jsem se je dostat pod své žetony na stole, když se na mě dealer podíval. Opožděně jsem si všimla, že měl dámu. Edward lehce přejel kartami po stole a dealer před něj odhodil devítku číslem nahoru. Zableskla jsem po něm očima, zatímco muž vedle mě uznale zamručel.
Dealer měl jacka a já prohrála, stejně jako oba Asiaté. Lehce nám odebral žetony. Slyšela jsem hlasité zvuky ze směru od stolu rulety, ale bála jsem se podívat. Edward posunul další kus mých žetonů doprostřed stolu a začalo to nanovo.
Když byly všechny moje žetony prohrané, Edward ke mně posunul půlku svých, neschopný skrýt pobavený úsměv. Hra mu šla dobře, vyhrával třikrát více než jiní muži u stolu. Ale s velikostí mých sázek, které kontroloval on, jsem prohrávala žetony daleko rychleji, než by je on mohl vyhrát. Ještě jsem nevyhrála ani jednou. Bylo to ponižující - ale aspoň jsem si mohla být jistá, že se nikdy nestanu závislou.
Konečně jsem prohrála nášich posledních pár žetonů. Asiaté s jejich ženským doprovodem sledovali Edwarda se zvědavostí, protože už nemohl dál udržet smích a tiše se chechtal v hlubokém pobavení, zatímco mě vracel do kolečkového křesla. Červenala jsem se a držela jsem oči na koberci, když mě tlačil směrem pryč a stále se smál.
"Jsem ten nejhorší hráč v historii," zamumlala jsem omluvně.
"Vlastně nejsi. To je na tom tak srandovní," zasmál se znovu. "Neudělala jsi nic špatně, kromě toho, že jsi hrála trochu konzervativně. Šance, že bys opravdu prohrála každé kolo..." Zatřásl hlavou s úšklebkem na tváři.
Dostali jsme se ke stolu s ruletou právě včas, abychom viděli Alici prohrát svou obrovskou kopu všebarevných žetonů v jednom katastrofálním otočení kola. Mnozí natěšení hráči, kteří s ní vsadili na černou sedmnáctku vypadali vražedně zklamaní. Zasmála se trylkovým, bezstarostným smíchem a přidala se k nám.
"Prohráli jsme dost?" zašeptala jsem, když jsme byli pryč ze zlatých dveří.
"Myslím, že jsou spokojení. Jsi dnes pravděpodobně jejich nejoblíbenější klient," zařehtal se.
"Prosím, slib mi něco."
"Cokoliv."
"Nikdy, nikdy mi neříkej, kolik peněz jsem dneska prohrála, prosím."
V tu chvíli jsme byli v hlučném veřejném kasinu a jeho smích byl nespoutaný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama