Jak vznikla kniha Stmívání?

1. září 2009 v 19:59 | Bedna |  Stmívání
Stephenie Meyerová: Dostala jsem spoustu otázek ohledně toho, jak jsem přišla na příběh Stmívání.

Možná tímto činem sprovodím ze světa svou stránku FAQ, ale tady je celý příběh.

Znám přesné datum, kdy jsem začala psát Stmívání, protože to byl rovněž první den hodiny plavání pro moje děti. Takže s určitostí mohu říct, že to celé začalo 2. června 2003. Do té doby jsem nenapsala nic kromě několika kapitol (k jiným příběhům), ve kterých jsem nikdy nepokračovala dál, a vůbec nic od narození mého prvního syna, o šest let dříve.
Vzbudila jsem se (2.června) z velmi živého snu. V mém snu dva lidé na louce v lese spolu napjatě rozmlouvali. Jedním z nich byla jen obyčejná dívka. Druhá osoba byla neuvěřitelně krásný třpytivý... upír. Oni diskutovali o zásadních problémech že za a) se do sebe zamilovali přestože za b) upíra obzvláště lákala vůně její krve a zažíval krušné chvíle kontrolováním se, aby ji ihned nezabil. Kapitola 13 (doznání) je v podstatě přepisem mého snu.
Ačkoli jsem měla miliony věcí na práci (například dělat snídani pro své hladové děti, obléci je a vyměnit jim plenky, najít plavky, které nikdo nikdy nedal na správné místo a tak dál...), zůstala jsem v posteli, přemýšlela jsem o snu. Byla jsem tak zaujatá příběhem bezejmenné dvojice, že jsem nenáviděla pomyšlení na to, že by to mělo být zapomenuto; byl to ten druh snu, který způsobí, že chcete zavolat své přítelkyni a nudit ji svým detailním popisem (Rovněž ten upír byl prostě tak zatraceně pohledný, že jsem nechtěla ztratit jeho mentální podobu) Neochotně jsem nakonec vstala a udělala neodkladné nezbytnosti a potom jsem dala všechno, co jsem jen mohla, na zadní hořák a posadila se k počítači, abych psala - něco, co jsem neudělala tak dlouho, že jsem se divila, proč se obtěžuji. Ale nechtěla jsem ztratit ten sen, takže jsem psala na počítači a nazývala postavy "on" a "ona".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 1. října 2009 v 18:13 | Reagovat

On a ona? To je hustý.. =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama